Správa
  • Table './zilinadnes/jos_content_statistics' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed SQL=INSERT INTO `jos_content_statistics` ( `component`,`reference_id`,`type`,`ip`,`user_id` ) VALUES ( 'com_k2','5221','1','54.81.110.114','0' )

Žilinčania bojujú za záchranu športovej haly

Petícia na zachovanie športovej haly má cez 5000 podpisov. Poslanec Martin Kapitulík odovzdal hárky s podpismi v Národnej rade a na Ministerstve školstva.


FOTO: Kapitulík FOTO: Kapitulík

Za necelé tri mesiace podpísalo petíciu za zachovanie žilinskej športovej haly – legendárnej Korytnačky viac jako 5000 ľudí. Iniciátor petície, žilinský poslanec Martin Kapitulík, odovzdal hárky s podpismi v Národnej rade a na Ministerstve školstva. „Spoločne v nej žiadame štát, aby nám na žilinskom Bôriku pomohol vybudovať Národné športové centrum. Po rokoch trápenia si žilinský šport a kultúra podporu štátu zaslúžia! Ďakujem Vám všetkým za podporu. Držme si palce, spolu to dáme,” vyjadril sa k petícií Kapitulík.


Poslanec Kapitulík s ďalšími členmi petičného výboru Igorom Krškom a Dobroslavou Lehotskou v sprievodnych listoch apelujú na kompetentných, aby pomohli zachovať túto dominantu Žiliny. V texte zdôrazňujú, že ide o jedinečnú stavbu. “Jedná sa o architektonický skvost, ktorý nemá v Európe obdobu. Vďaka svojmu tvaru ju mnoho Žilinčanov nenazve inak, ako “Korytnačka”,” uvádza Kapitulík v petícií.


Športová hala sa v roku 2006 odpredala do súkromných rúk. V minulom roku mestské zastupiteľstvo v Žiline schválilo návrh na vrátenie športovej haly späť do verejného vlastníctva. Primátor vtedy uznesenie nepodpísal. Poslanec Kapitulík chce teraz vrátiť športovú halu do rúk verejnosti petíciou.

 

Napíšte komentárpanerai repliky hodinek
repliky hodinek

Odporúčame vám

Register

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.