Správa
  • Table './zilinadnes/jos_content_statistics' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed SQL=INSERT INTO `jos_content_statistics` ( `component`,`reference_id`,`type`,`ip`,`user_id` ) VALUES ( 'com_k2','5212','1','54.81.110.114','0' )

Žilina uzatvorila zmluvu s ďalším partnerským mestom

Mesto Žilina a bieloruské mesto Grodno sa dohodli na vzájomnej spolupráci. Tá ma priniesť rôzne spoločné projekty.


FOTO: Mesto Žilina FOTO: Mesto Žilina

V dňoch 8. a 9. mája došlo k podpisu zmluvy o vzájomnej spolupráci medzi mestom Žilina a bieloruským Grodnom. Počet partnerských miest sa tak aktuálne rozšíril na číslo 12. Spolupráca sa bude týkať najmä oblasti kultúry, školstva a športu. “Uzavretiu zmluvy predchádzali viaceré spoločné rokovania i osobná návšteva primátora Grodna Mečislava Goja v Žiline, počas ktorých boli dohodnuté podmienky vzájomnej spolupráce. Partnerskú spoluprácu podporili i poslanci mesta, ktorí o nej rokovali počas 23. Mestského zastupiteľstva v Žiline,” vysvetľuje hovorca mesta Pavol Čorba.


Mesto Žilina pri podpise zmluvy zastupoval zástupca primátora Patrik Groma. „Začíname počas tohtoročných Staromestských slávností, kedy sa na pôde radnice stretnú zástupcovia tour-operátorov pre rozvoj cestovného ruchu. Taktiež sa už pripravuje vzájomná výmenná výstava fotografií spojená s orgánovým koncertom. Na jeseň pocestujú naše deti – športovci na rôzne súťaže v atletike, futbale, gymnastike,“ dodal Patrik Groma.


Spolupráca ponúka výmenu názorov a skúseností v oblastiach spoločného záujmu, ale i podnikateľských partnerstiev, kultúrnych či športových podujatí. Spolupráca medzi partnerskými mestami zároveň prináša možnosť zapojiť sa do rôznych projektov týkajúcich sa výmenných pobytov, školských akcií, dopravnej mobility i vedeckej spolupráce. “Vďaka partnerskej spolupráci so zahraničnými mestami sa zvyšuje povedomie o našom meste medzi ľuďmi v Európe i vo svete,” tvrdí hovorca mesta.


Stretnutia partnerských miest na pôde mesta Žilina sa v tomto roku bude konať počas Staromestských slávností. “Delegácie zástupcov partnerských miest budú môcť zažiť najväčšie kultúrne podujatie roka a bližšie spoznať našu kultúru, zvyky, tradície i pohostinnosť,” dodáva Čorba.

 

Napíšte komentárpanerai repliky hodinek
repliky hodinek

Odporúčame vám

Register

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.