Správa
  • Table './zilinadnes/jos_content_statistics' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed SQL=INSERT INTO `jos_content_statistics` ( `component`,`reference_id`,`type`,`ip`,`user_id` ) VALUES ( 'com_k2','5215','1','54.81.110.114','0' )

Pracuje vo hvezdárni, skúma vesmír a píše o ňom romány. Jana Plauchová príde do Žiliny

Úspešná slovenská autorka sci-fi románov bude v utorok 23. mája besedovať v žilinskom Martinuse.

Jana Plauchová pochádza z Banskej Bystrice. Od malička ju fascinoval vesmír a prírodné vedy. V roku 2012 jej vyšiel prvý román Nula kelvinov s podtitulom Ja neexistujem, ty neexistuješ. V roku 2014 nasledoval sci-fi triler Večnosť omylov a zastúpenie má autorka aj v antológii slovenskej sci-fi Dotyky
budúcnosti. Žije v Žiari nad Hronom, kde pôsobí ako odborná pracovníčka Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella. Pre laikov i odbornú verejnosť prednáša o tragédii raketoplánu Columbia, témou jej prednášok je aj otázka existencie mimozemského života.

V roku 2016 jej v žilinskom vydavateľstve Artis Omnis vyšiel román Úvod do teórie chaosu. Práve o ňom, no aj o vesmíre, práci vo hvezdárni a o nadšení z neprebádaného môžete prísť diskutovať v utorok 23. mája o 17:00 do žilinského Martinus. Udalosť nájdete aj na Facebooku.

Napíšte komentárpanerai repliky hodinek
repliky hodinek

Odporúčame vám

Register

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.