Správa
  • Table './zilinadnes/jos_content_statistics' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed SQL=INSERT INTO `jos_content_statistics` ( `component`,`reference_id`,`type`,`ip`,`user_id` ) VALUES ( 'com_k2','5225','1','54.81.110.114','0' )

"Ciekerovci" bilancovali. Pokoria budúci rok magickú stovku?

Každoročný „Deň Tanečnej školy Peter Cieker“ je nie len prehliadkou, ale aj záverečným bilancovaním činnosti za uplynulý rok. A tento rok bolo toho pozitívneho veruže veľmi veľa. Prvýkrát vo svojej dlhoročnej činnosti sa môžu pochváliť už aj titulom Majster sveta.

FOTO: TŠ Cieker FOTO: TŠ Cieker

Tento titul priviezla do Žiliny Adela Opálková. Skvele reprezentovala aj Zoja Kupková v kategórii Deti 2, ktorá získala už druhýkrát po sebe titul vicemajsterky sveta a taktiež spolu s Emou Jelšíkovou skončili na majstrovstvách sveta v kategórii dvojíc na bronzovom stupienku.

Týmito výkonmi veľmi zviditeľnili naše mesto v zahraničí a zároveň je to aj ocenenie kvalitnej práce trénerov – Miloslava Halienku a Dagmar Zádorovej. Aj v seniorskej kategórii robil dobré meno v zahraničí pár Martin Tomaščin a Gabriela Némethová, ktorí sa stali Majstrami Českej republiky v tancoch štandardných aj latinsko-amerických. Na najväčšej súťaží choreografií na Slovensku – CHOREOPOHÁR 2017 – zvíťazili juniori v Plesových choreografiach s choreografiou„JAMES BOND“ a v Show dance choreografiach s choreografiou „BATE, BATE“.

Celkovo za túto sezónu získala Tanečná škola Peter Cieker 24 titulov Majstrov Slovenska v rôznych vekových kategóriach.A to ešte treba k tomu pripočítať veľké množstvo medajlových umiestnení. Skvele zakončili sezónu súťažou „Júnový pohár“, ktorú už tradične organizuje Tanečná škola Peter Cieker desiatky rokov.

Počet súťaží, ktoré Tanečná škola Peter Cieker zorganizovala, či už v priestoroch Domu odborov, kde dlhé roky pôsobila, alebo v Hoteli Bôrik, sa vyšplhal na číslo 97 a budúci rok sa budú snažiť prekonať magickú stovku.


“Slnko, voda, prázdniny, to platí aj pre všetkých tanečníkov tanečnej školy, ale iba chvíľu. A potom príde znovu tvrdá práca, možno korunovaná ďalšími titulmi. Budeme im držať palce, aby mohli aj budúci rok takto skvele reprezentovať naše mesto i Slovensko na súťažiach doma i v zahraničí,” povedal Peter Cieker, riaditeľ Tanečnej školy.

Napíšte komentárpanerai repliky hodinek
repliky hodinek

Odporúčame vám

Register

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.