Správa
  • Table './zilinadnes/jos_content_statistics' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed SQL=INSERT INTO `jos_content_statistics` ( `component`,`reference_id`,`type`,`ip`,`user_id` ) VALUES ( 'com_k2','5213','1','54.81.110.114','0' )

Muži z Višňového prechovávali zbrane, náboje, aj granáty, prekvapili aj policajtov

Polícia v uplynulých dňoch odhalila nelegálne skladisko zbraní. Zbrane, ktoré boli pri prehliadkach nájdené, prekvapili aj samotných policajtov.

FOTO: Polícia FOTO: Polícia

V uplynulých dňoch vykonala žilinská polícia dve domové prehliadky v obci Višňové pri Žiline. Polícia disponovala operatívnymi informáciami o nelegálnej držbe zbraní. Zbrane, ktoré boli pri prehliadkach nájdené, prekvapili aj samotných policajtov. Tí zaistili viac ako 60 kusov zbraní, tisíce nábojov a granáty.


“Zaistených bolo najmenej 30 kusov dlhých strelných zbraní rôzneho typu a výroby, 5 kusov hromadne účinných strelných zbraní, t. j. samopalov rôzneho typu, najmenej 33 kusov krátkych strelných zbraní rôzneho typu a výroby, najmenej 4646 kusov nábojov rôzneho druhu a kalibru. Ďalej polícia zaistila 7 kusov munície zjavne podobnej granátu s telom zapaľovača, 13 kusov delostreleckej munície rôzneho kalibru, delostrelecké zapaľovače, viacero rôznych komponentov a súčastí na výrobu zbraní a munície, teda závery, hlavne, nábojnice, strely, strelný prach a iné presne neidentifikovateľné chemické látky a trhaviny a ďalší presne neidentifikovateľný pyrotechnický materiál ako sú iniciátori zápalu, zápalnice, výbušky a dymovničky,” informuje hovorkyňa polície Jana Balogová. Všetky zaistené zbrane a strelivo budú zaslané na kriminalistickú expertízu.


FOTO: Polícia


Polícia obvinila z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami 42-ročného Róberta a 49-ročného Miloša, obidvaja z okresu Žilina. “Obvinený 42 ročný Róbert si mal zbrane, muníciu, chemické látky a pyrotechnický materiál zadovažovať a v mieste bydliska bez povolenia prechovávať najmenej od roku 2007,” vysvetľuje Jana Balogová.


FOTO: Polícia


Z predbežných výsledkov kriminalistickej expertízy niekoľkých vybraných zbraní vyplýva, že zbrane patria do kategórie A, a sú zakázané. Niektoré zbrane boli podomácky upravované a podľa predbežných záverov expertízy streľby schopné, t. z. plne funkčné. Obidvom obvineným mužom hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

Napíšte komentárpanerai repliky hodinek
repliky hodinek

Odporúčame vám

Register

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.